Terapia Radiofalowa Ukierunkowana przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Badania dowodzą, że terapia ta przynosi efekty terapeutyczne, takie jak natychmiastowa ulga w bólu, rozluźnienie mięśniowe, zmniejszenie obrzęków oraz przyspieszenie regeneracji tkanek.

EFEKTY TERAPEUTYCZNE ROZLUŹNIENIE MIĘŚNI
Precyzyjne działanie Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej na hipertoniczne włókna mięśniowe wywołuje ich natychmiastowe rozluźnienie. Efekt miorelaksacji opiera się przede wszystkim na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, które następuje już w trakcie zabiegu i jest odpowiedzialne za większe zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze.

REGENERACJA TKANEK
Poprawa miejscowego metabolizmu tkankowego jest naturalnym i istotnym rezultatem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej. Prowadzi ona do przyspieszonej regeneracji tkanek miękkich i szybszego usuwania produktów przemiany materii.

REDUKCJA OBRZĘKÓW
Ściany tętniczek są powiększone, a prekapilary rozluźnione, dzięki czemu miejscowe ukrwienie jest zwiększone. Prowadzi to do poprawy krążenia limfy, a następnie redukcji obrzęku.

ULGA W BÓLU
Głównym efektem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej jest działanie przeciwbólowe wynikające z rozluźnienia mięśniowego, redukcji obrzęku oraz regeneracji tkanek.

ZAKRES WSKAZAŃ TR-THERAPY
– Ból mięśni Tendinopatie
– Punkty spustowe
– Naciągnięcia / skurcze mięśni
– Bóle kręgosłupa (C, Th, L-S)
– Regeneracja mięśni
– Obrzęki

PRZECIWWSKAZANIA
– Ciąża
– Zaburzenia czucia
– Zmiany skórne
– Skłonności do krwawień
– Nowotwór
– Gorączka
– Infekcje
– Elementy metalowe, implanty
– Niemowlęta