Refleksoterapia stóp

Na czym polega refleksoterapia stóp :

  • pomaga zlikwidować stres i napięcie nerwowe, które są przyczyną zachorowań i złego samopoczucia
  • poprawia krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych, gwarantując utrzymanie zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu
  • przywraca naturalną równowagę niewydolnym, przepracowanym gruczołom
  • likwiduje ból, uruchamiając naturalne systemy obronne organizmu
  • pomaga w zaburzeniach snu, koncentracji, pamięci
  • poczujesz napływ pozytywnej energii i sił witalnych
  • łagodzi bóle artretyczne i reumatyczne
  • pomaga  w leczeniu alergii i astmy
  • likwiduje zaburzenia w miesiączkowaniu i w przekwitaniu
  • pomaga  walczyć z  prostatą, rwą kulszową, zaparciami, wzdęciami.

 

Refleksoterapia zajmuje się zasadami pracy punktów odruchowych znajdujących się na stopach, tzw. refleksów. Punkty te odpowiadają poszczególnym organom, gruczołom oraz częściom naszego ciała. Refleksolog używając odpowiedniej techniki pracy kciuka oraz palców, stymuluje te punkty i w ten sposób pomaga przywrócić naszemu organizmowi jego wewnętrzną równowagę.

 

Jest to to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda terapii. Refleksoterapia stóp powoduje reakcje fizjologiczne, które zwiększają potencjał samouzdrawiania się organizmu. To nie refleksolog leczy – to organizm leczy się sam. Poprzez swoją pracę na receptorach stóp terapeuta wspomaga organizm do oczyszczania się z toksyn, odblokowania kanałów energetycznych – tzw. meridian, oraz odprężenia ciała i zrelaksowania umysłu

Zabieg trwa około 60 minut i składa się z 3-ech części:

– rozluźnianie stopy,

– praca na receptorach,

– masaż relaksacyjny z wykorzystaniem olejku.

 

Zdecydowaną część zabiegu zajmuje oczywiście praca na receptorach – refleksolog opracowuje po kolei wszystkie obszary na stopach odpowiadające poszczególnym organom i układom.

 

Stopy są skarbnicą wiedzy o stanie naszego zdrowia. Znajdują się na nich liczne refleksy odpowiadające wszystkim gruczołom, organami częściom ciała.

Utrzymywanie równowagi i harmonii jest warunkiem koniecznym, aby nasz organizm właściwe funkcjonował na poziomie fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym.

Zabiegi refleksoterapii w szybki i bezpieczny sposób wspierają organizm w powrocie do zdrowia. Obniżają poziom stresu i napięcia, usprawniają krążenie, działają przeciwbólowo.

Poprzez ( pracę na stopie) uciskanie odpowiednich punktów, za pomocą kciuka i palców wspomaga się naturalny proces samoleczenia i przywrócenie równowagi organizmu, aby utrzymać zdrowie i zapobiegać chorobom.